XX Finał

20. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 8 stycznia 2012 roku. Jego temat brzmiał:

Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Po raz kolejny daliśmy radę zrobić w Konstancinie coś niewiarygodnie fantastycznego!!! Gratuluję mieszkańcom Konstancina, którzy jak co roku wykazali się wielką hojnością. Gratuluję wszystkim zaangażowanym osobom w realizację finału w naszym mieście. Zebraliśmy 37 239,70zł, to nie jest rekord, ale brakowało nam 20 wolontariuszy w stosunku do roku poprzedniego. Nie wiem, ile zebrał sztab ze szkoły nr 2 w Konstancinie – może jest rekord? Brak rekordu nas nie zniechęca, zrobiliśmy drugi wynik w historii Konstancina, co daje łączną, niebotyczną, kwotę 220 593,09zł.

Zbiórkę pieniędzy rozpoczęliśmy już o godz. 9:00. Około 10:00 w naszym sztabie, w filii Domu Kultury, pojawiły się dwa olbrzymie gary żurku, pysznego żurku przygotowanego przez Hotel Borowina. W tym samym czasie w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji rozpoczął się turniej siatkówki, który przyciągnął wiele zawodników i zawodniczek oraz fanów tego sportu. Niestety w hali przy ul. Bielawskiej nie odbył się turniej piłki halowej – liczymy na większe zainteresowanie w przyszłym roku. O 16:00 był zaplanowany start występów scenicznych – w tym roku wyjątkowo na targowisku miejskim. Cóż to byłby za finał bez problemów technicznych? Zaczęliśmy więc już
o 16:45!!! Na pierwszy ogień poszli hip-hopowcy, jak stwierdzili, z Konstancina i okolic. Zaczęli rewelacyjnie Adson i Gravitacja, a zaraz po nich rozruszali widownię Fixer i Rezydent. Bardzo charyzmatyczni artyści, potrafiący porwać każdą publiczność. Mocny start, a po nim wspomnienie świąt dzięki kolędom w wykonaniu reprezentacji chóru uczniowskiego prowadzonego przez Panią Iwonę Manistę-Kutryś. W następnej kolejności na scenie pojawiła się grupa musicalowa pod kierunkiem Miszy Hairulina, który napisał muzykę specjalnie dla występujących młodych artystów. Tych kilka zaśpiewanych piosenek zapewne zachęciło widzów do zobaczenia całego spektaklu. Kolejne na scenie pojawiły się Karina Mrówka oraz Kaja i Kamila Wilczyńskie, zaprezentowały znakomity repertuar przy akompaniamencie gitarowym Wojciecha Steca.

W przerwach między występami staraliśmy się losować nagrody dla osób biorących udział w loterii WOŚP’owej. Nagrody zostały zapewnione przez naszych wspaniałych sponsorów: producenta kosmetyków, Kart Arenę, Radio Eska Rock, Restaurację Pomidoro, Hotel Solec oraz Kebab (u zbiegu ulic Warszawskiej i Bielawskiej). Było 40 nagród, Ci którzy kupili los i czekali do losowania – wygrali coś ciekawego!!!

Po muzyce spokojnej i kameralnej oraz po hip-hopie na scenę weszli kolejni młodzi artyści. Na nich zawsze możemy liczyć podczas imprez WOŚP-owych. Mamy nadzieję, że wkrótce będą gwiazdą wieczoru nie tylko u nas. Forbidden District dali czadu i ściągnęli dużo publiczności pod scenę. Planowo mieli zacząć o 18:20, na scenę weszli chwilę przed 19:00. Zagrali chwilkę dłużej, bo szło im znakomicie. Kolejną dawkę energetycznej muzyki zapewniła DJ Green Rose, weszła na scenę i już po chwili było wiadomo, że została zaakceptowana przez konstancińską publiczność. Odrobina muzyki klubowej doprowadziła nas wszystkich do Światełka do nieba, które zostało uruchomione po odliczaniu zainaugurowanym przez Pana Burmistrza. Ekipa pirotechników z Konina dozowała nam doznania poprzez wybór muzyki oraz intensywność samych rozbłysków na niebie – warto było to zobaczyć.

W związku ze wspomnianym wcześniej opóźnieniem, po światełku do nieba zamiast jednego zespołu wystąpiły dwa – bo nie zmieścili się przed fajerwerkami. W pierwszej kolejności rockowe brzmienie od zespołu MUTE. Fajne brzmienia gitarowe i rozpoznawalny głos wokalisty. Niektórzy widzowie zafascynowani byli również grą basisty. Cała impreza została zakończona olbrzymią dawką energii ukrytej w muzyce elektronicznej granej przez True Analog Sound – występ zakończony wspólnie z DJ Green Rose.

8 stycznia 2012 roku zagraliśmy z POMPĄ. Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grającej na świecie po raz 20. My zagraliśmy po raz siódmy w Konstancinie, włączając w to akcję Stop Powodziom. Ten finał był sentymentalny – dla mnie podwójnie. Pierwszy nasz finał (czyli piętnasty) graliśmy właśnie na targowisku, a teraz po tych kilku latach wróciliśmy tam niespodziewanie i znowu sukces!!! Po raz ostatni, przy okazji tego finału podziękuję tym, którym się to należy:

• Urzędowi Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna – za wsparcie finansowe,

• Konstancińskiemu Domowi Kultury – dyrekcji i pracownikom za
ich zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w przygotowania całej
imprezy,

• Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji – za zorganizowanie
imprezy sportowej, bo w zdrowym ciele zdrowy duch,

• Hotelowi Borowina – za pyszny żurek dla naszych
wolontariuszy, ekip „scenicznych”, artystów i dla sztabu,

• Hotelowi Solec – za przekazanie voucherów na loterię,

• Restauracji Pomidoro – za przekazanie voucherów na loterię,

• Kart Arenie – za przekazanie voucherów na loterię,
udostępnienie monster trucka i otwarcie na współpracę przy okazji
finału,

• Radiu Eska Rock – za gadżety przekazane na loterię,

• Maćkowi Surgielowi – za stworzenie strony internetowej
naszego sztabu, systemu rejestracji dla wolontariuszy i wsparcia
techniczno-informatycznego,

• Specjalistycznemu Centrum Stomatologii Konstancin przy ul.
Wierzejewskiego 12 – za bezpośrednie wsparcie finansowe,

• Policji – za wsparcie i pilnowanie bezpieczeństwa oraz za
eskortę dla Monster Truck’a

• Straży Miejskiej – za pilnowanie porządku na targowisku i
pomoc ochronie

• Strażakom z ochotniczych straży pożarnych – za obecność na
finale, zabezpieczenie miejsca z którego odpalano fajerwerki i za
dodatkową atrakcję dla najmłodszych mieszkańców Konstancina.

• Oraz Panu Rowińskiemu za udostępnienie targowiska na czas imprezy

Jeszcze raz dziękuję sztabowi – bez Was i tak by nic się nie udało!!!

I na zakończenie gratulacje dla naszego ukochanego piaseczyńskiego sztabu
ONI MAJĄ REKORD 159 366,63zł